Wady popularnych Land Roverów

Słynne SUV-y o agresywnej sylwetce, dużych osiągach i praktycznym wyposażeniu, czyli Land Rover-y zyskały w ostatnich latach na popularności. Ciągle udoskonalane są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy szukają samochodu zarówno do rodzinnej jazdy po mieście, jak i na wypady w trudne tereny. Niestety jak każdy samochód tak i te giganty z napędem na cztery koła mają swoje wady.

Centrum Medyczne Evimed Warszawa
http://evimed.com.pl
Zespół wykwalifikowanych lekarzy specjalistów.

Land Rovery – jakie minusy?

Duża awaryjność dotyka przede wszystkim silniki benzynowe 1,8 l, w których problem stanowi układ chłodzenia. Uszkodzeniu w tym wypadku ulega uszczelka pod głowicą. Serwis okazuje się kosztowny, więc taka pojemność silnika nie jest rozwiązaniem dla osób, które szukają oszczędności w samochodzie. Dodatkowo rozpędzanie auta do 100 km nie jest imponujące, gdyż potrzeba na to 13 sekund. Mniej podatne na usterki są silniki V6 2,5 l. Jednak w ich przypadku przy intensywnej jeździe spalanie może wynieść nawet 160l/100km. Częste tankowanie i wydatki na stacji benzynowej, jak widać będą tu konieczne. Kierowcy mają też do dyspozycji Land Rover-y z silnikami wysokoprężnymi, gdzie bardzo często uszkodzeniu ulega osprzęt i czujnik położenia przepustnicy. Niestety wadą 2,0 DI jest również sama dynamika, której nie jest w stanie nadrobić nawet niskie spalanie wynoszące około 100l/100km. Oprócz tego rodzaju silnika można trafić na auta z motorem 2,0 Td4. W porównaniu do wcześniejszego rodzaju zużycie paliwa to autom ma na bardzo podobnym poziomie. Można uznać go za ekonomiczny, lecz pamiętać, że jest bardziej elastyczny i charakteryzuje się znacznie lepszą kulturą pracy. Nie oznacza to jednak, że nie ma wad. Najczęściej awarii ulegają turbosprężarki i układ wtryskowy. Nie są to części tanie, więc ten model Land Rover-a nie będzie więc autem na każdą kieszeń.

Co jeszcze sprawdzić przed wyborem Land Rovera?

Przed wyborem tej marki warto sprawdzić też inne elementy, bo nie tylko sam silnik jest awaryjny. Niektóre modele Land Rover-a, zwłaszcza te nowsze i udoskonalone nie mogą poszczycić się wysokim poziomem bezpieczeństwa. W testach zderzeniowych nie wypadły rewelacyjnie. 3 gwiazdki nie są satysfakcjonujące, zwłaszcza gdy ma to być pojazd rodzinny. Minusem jest też pojemność bagażnika, która jest niewielka, choć ten szczegół wynagradza sylwetka pojazdu. Do listy awaryjnych części, które najczęściej ulegają uszkodzeniom, należy też dodać czujniki systemu ABS, wadliwość uchylania szyb elektrycznych i częste problemy z klimatyzacją. Używane Land Rovery najczęściej mają problem z zawieszeniem, układem kierowniczym i wahaczami. Cóż, decydując się na zakup używanej terenówki, trzeba liczyć się z kosztami napraw.

Wady Land Roverów – podsumowanie

Reasumując, Land Rover jest idealnym autem zarówno do miejskiej jazdy, jak i jazdy po trudnym terenie. Warto jednak najpierw sprawdzić jaki model zasługuje na zainteresowanie, który silnik spełni oczekiwania pod względem niezawodności, a także warto przyjrzeć się dodatkowemu wyposażeniu. Starsze modele niestety nie mogą pochwalić się zbyt bogatym wnętrzem. Jedno jest pewne, ponadczasowa sylwetka, agresywny wizerunek i gabaryty sprawiają, że na niektóre wady Land Roverów można spojrzeć z przymrużeniem oka.

Powiązane artykuły: