Land Rover Discovery- rodzinna terenówka

Chcąc spełniać marzenia o wypadach w nieznany trudny teren, a niestety zasób gotówki, jak i wieloosobowa rodzina są przeszkodą w ich realizacji, warto zwrócić uwagę na niezawodny Land Rover Discovery, który jest idealnym połączeniem giganta bezdroży, funkcjonalnego auta rodzinnego, oraz ma zalety dobrego holownika, bo bez trudu pociągnie za sobą przyczepę, łódkę czy inny bagaż. W dodatku Discovery nie jest kosztowną inwestycją, gdyż takiego SUV-a można nabyć za około dwadzieścia tysięcy.

Regały magazynowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

Uniwersalizm Land Rovera Discovery

Sugerując się opinią kierowców, Land Rover Discovery jest samochodem uniwersalnym, gdyż jak już zostało wspomniane, może bez trudu ciągnąć za sobą ciężką przyczepę, motorówkę, a także zabrać wieloosobową rodzinę na przejażdżkę, gdyż nie posiada jak tradycyjna osobówka tylko 5 miejsc, lecz siedem, co znacznie zwiększa komfort jazdy tym samochodem. Oczywiście Discovery sprawdzi się nie tylko na polnej drodze, lecz również w prawdziwym górzystym terenie. Osoby, które oczekują funkcjonaliści od pojazdu, mogą z powodzeniem zakupić tego SUV-a, bo na pewno spełni wszystkie oczekiwania. Prace nad tym modelem rozpoczęły się w 1987 roku. Obecny Discovery miał być połączeniem luksusowego Range Rovera z Defenderem potężnym i niezniszczalnym. Pierwsza odsłona tego giganta wśród terenówek nastąpiła w 1989 roku. Auto dostępne zarówno w wersji trzydrzwiowej, jak i pięciodrzwiowej zyskało w oczach kierowców, a zainteresowanie nim do dzisiejszego dnia jest ogromne.

Nic dziwnego, bo Discovery został stworzony właśnie po to, by spełniać terenowe marzenia. Samo wnętrze samochodu jest proste, lecz bardzo przestronne i komfortowe, a przeszklona kabina i dodatkowe świetliki nad bocznymi szybami dostarczają dużą ilość światła również dla pasażerów siedzących w trzecim rzędzie. Pierwsze samochody Land Rover Discovery, dostępne były z silnikiem 155-konnym V8, czyli miały gigantyczną moc jak na tak duże auto. Oczywiście lata pracy nad udoskonalaniem Discovery dały jeszcze lepszy rezultat, gdyż kierowcy mieli do dyspozycji większą pojemność silnika 3,9 l dającą 182 KM. Silniki o takiej mocy nie są jednak polecane ze względu na duże spalanie. Dobrym zakupem będzie Discovery z benzynowym silnikiem o mocy 134 KM. Niestety takie modele są trudno dostępne w Polsce, ale osiągalne. Według opinii kierowców najbardziej pożądanym autem jest Discovery z silnikiem Diesle 2,5 Tdi. Mało awaryjny, ekonomiczny, a przy tym radzi sobie w każdych warunkach.

Land Rover inne modele godne uwagi

Land Rover Discovery to nie jedyne dziecko z grupy tych SUV-ów, bo na zainteresowanie zasługują także inne, jak na przykład Freelander, którego cena jest niestety znacznie wyższa. Wyglądem, jak i wyposażeniem te dwa modele są bardzo zbliżone do siebie. Jednym słowem mówiąc, każdy kierowca, który musi dokonać wyboru spowodowanego ograniczeniami cenowymi oraz faktem posiadania dużej rodziny może z czystym sumieniem zainwestować w Land Rovera Discovery. Ten spełni oczekiwania pod każdym względem, a co ważne taki model samochodu nie jest towarem deficytowym i bez trudu można go kupić w kraju.

Powiązane artykuły: