Land Rover-auto wielofunkcyjne

Land Rover – słynny symbol statusu, auto do jazdy w trudnym terenie, holownik, a zarazem samochód rodzinny. Donice betonowe. Połączenie tych czynników sprawia, że od lat jest najchętniej wybieranym autem przez osoby ceniące komfort jazdy, duże osiągi, jak i stylowy agresywny wygląd. Przez lata Land Rover zyskał wiele udoskonaleń, lecz nadal jest autem ponadczasowym i na pewno wielofunkcyjnym.

Donice betonowe
http://www.pro-city.pl
Oferujemy elementy małej architektury dla klientów na terenie całego kraju.
Nasza oferta to głównie produkty francuskiej marki PROCITY.

Land Rover – na co warto zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup takiego auta terenowego, warto wziąć pod uwagę nie tylko sam wygląd, lecz również parametry techniczne, gdyż w zależności od modelu pojemność silnika może być różna. Oczywiście solidny napęd 4 × 4 to podstawa. Z racji na gabaryty tego SUV-a dobór odpowiedniego silnika stanowi istotną kwestię. Aby zyskać przyzwoite osiągi silnik benzynowy 1,8 l na pewno nie spełni oczekiwań, a i spalanie utrzymuje się wtedy na stosunkowo wysokim poziomie od 11 l nawet do 120 l na 100 km, więc z ekonomiczną jazdą nie ma to nic wspólnego. Dodatkowo silniki 1,8 l są wadliwe, bo często zdarzają się problemy z układem chłodzenia, co powoduje poważne uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Dla bardziej wymagających kierowców idealnym rozwiązaniem będzie 2,5-litrowy silnik V6. W tym przypadku silniki są również zawodne, a zużycie paliwa duże. Tu jednak sama moc silnika rekompensuje te niedogodności. Fakt faktem spalanie będzie w dużej mierze zależało od stylu jazdy i terenu, po jakim samochód będzie się poruszał. Skupiając się na wyborze silnika, klienci mają do wyboru, także dwa silniki wysokoprężne. Awaryjność czujnika położenia przepustnicy sprawia, że nie są one jednak tak chętnie wybierane.

Land Rover – czego oczekiwać od tego auta?

To, czy Land Rover spełni oczekiwania, zależy także od skrzyni, jaką posiada. W zależności od modelu może być automatyczna lub manualna. Tutaj w jednym, jak i drugim przypadku komfort jazdy zostanie zachowany. Awaryjność tych koni pociągowych, bo takim mianem można je określać, nie jest duża w porównaniu z innymi pojazdami posiadającymi napęd na cztery koła. Trzeba na bieżąco sprawdzać, jak działa przekładnia kątowa IRD, bo jeśli po jej uruchomieniu dochodzą niepokojące odgłosy, to potrzebna jest jak najszybsza wizyta w serwisie. Niestety nieco gorzej wypada przekładnia kierownicza, która w opiniach użytkowników nie jest zbyt trwała. Inwestując w używane auto tej marki, sprawdzenie zawieszenia łączników stabilizatora, wahaczy czy sworzni powinno być priorytetem, gdyż przy tego typu SUV-ach te części są szczególnie podatne na uszkodzenia. Niektóre Land Rovery posiadają system, który pomaga pokonywać zjazdy. Ten również zasługuje na uwagę.

Land Rover – podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, Land Rover mimo kilku wad, a przecież każde auto je posiada, jest niezastąpiony do jazdy zarówno po mieście, jak i po górzystych terenach. Sprawdzi się w każdej sytuacji, a możliwość dopasowania parametrów technicznych, jak i samego wyposażenia sprawia, że obecnie ten samochód jest najchętniej wybieranym SUV-em na całym świecie. Nie da się ukryć, że nowoczesny design Land Rovera działa na jego korzyść. Niestety auto nie może poszczycić się dużą pojemnością bagażnika nie może poszczycić. Land Rover-auto wielofunkcyjne.

Powiązane artykuły: